Webdesign - Tvorba web stránok
Úvod Webdesign Webhosting Referencie Kontakt

Favicon generátor

Vytvorte si ikonku pre vašu webstránku

 

Vyberte obrázok: (bmp, jpg, jpeg, gif, alebo png)

16 x 16 32 x 32 48 x 48 64 x 64


* Vyberte si obrázok z vášho počítača z ktorého chcete ikonku, kliknite na tlačítko Vygeneruj a uložte si vašu novú ikonku. Tú nasledne umiestnite na server, kde máte umiestnenú vašu web stránku.


Čo je to favicon?
Favicon je malá elegantná ikona, ktorá sa zobrazí vo vašom prehliadači vedľa internetovej adresy (pozri obrázok nižšie). Názov ikonky vznikol vytvorením skratky z "Favourites Icon". Volá sa tak preto, lebo ak si vaši návštevníci pridajú stránku medzi Obľúbené, zobrazuje sa tam tiež vaša ikonka. Ikonka pomôže odlíšiť vašu web stránku od ostatných.

Ak chcete použiť favicon, musíte na svoje webové stránky umiestniť kód uvedený nižšie:

 


Favicon ikonka

Tvorba web stránok

Tvorba web stránok

Keď sa chcete na internete zviditeľniť, nechať o sebe vedieť čo robíte, kde Vás zákazníci nájdu, tak potrebujete mať svoju web stránku.

Prejsť na: Tvorba web stránok >>

Vysvetlenie pojmov

Vysvetlenie pojmov

Neviete čo znamenajú slová ako webdesign, webhosting, php, wap, MySQL a podobne? Potom sme práve pre Vás pripravili malý slovník na vysvetlenie zakladných pojmov.

Prejsť na: Vysvetlenie pojmov >>

Tvorba wap stránok

Tvorba wap stránok

Wap používa od roku 1999 väčšina mobilných telefónov. Tento protokol umožňuje prehliadanie zjednodušených web stránok, vytvorených v hypertextovom značkovacom jazyku WML (Wireless Markup Language).

Prejsť na: Tvorba wap stránok >>